1.500.000 'DAN FAZLA KELİME İÇEREN TÜRKİYENİN EN KAPSAMLI SÖZLÜĞÜNE HOŞ GELDİNİZ. أَهْلاً و سَهْلاً بِكُمْ فِي مَوْقعِنَا المَوَارِد أَوَّلُ مُعْجَمٍ عَرَبِيٍّ تُرْكِيٍّ و تُرْكِيٍّ عَرَبِيٍّ حَيٍّ رَقَمِيٍّ عَالَمِيٍّ فَوْريٍّ عَصْرِيٍّ يَشمِلُ أَزْيَدَ مِنْ 1.500.000 كَلِمَة عَرَبِيَّةِ تُرْكِية و مُصْطَلَحَات و تَعَابِير شَتَّي
Mobil Uygulama
ÇEVBİR Dünya Çeviri Gününü Kutluyor!

ÇEVBİR Dünya Çeviri Gününü Kutluyor!


Çevirmenler Meslek Birliği (ÇEVBİR), “30 Eylül Dünya Çeviri Gününü” çevrimiçi bir dizi etkinlikle gerçekleştirecek. Çok Değerli Hocalarımızın “Çeviri Eylemi, Çeviri Sektörü” gibi çeşitli konular üzerine konuşacağı etkinliğe, Çeviri Sektörünün Değerli Üyeleri de katkılar sunacak.

İçinde bulunduğumuz Pandemi süreci okullar da dahil olmak üzere pek çok semineri, etkinliği ve toplantıyı bilgisayarlara taşıdı. Çoğu işimizi, çoklu görüntülü konuşma uygulamaları ve çeşitli online platformlar ile gerçekleştirmeye başladık. Tüm bu tedbirler kapsamında, biz çevirmenler de bu kutlu günü; “30 Eylül Dünya Çeviri Gününü” ÇEVBİR Kurulunun ve Değerli Üyelerin katılımıyla hep birlikte kutlayacağız.

ZOOM ve YouTube üzerinden canlı olarak izleyebileceğiniz etkinlik, 27 Eylül Pazar günü, 14.00-18.00 saatleri arasında çevrimiçi olarak yapılacaktır. Etkinlik herkesin katılımına açık olacaktır.

Bilgilendirme
Sitemize yen kelimeler ve yeni diller Arapça Türkçe Türkçe Arapça, Arapça-Arapça Farsça Arapça,İngilizce,Arapça Endonezyaca Arapça dilleri eklenerek güncelleştirilmiştir إن موقعنا تم تحديثه بعد أن أضفنا إليه الكلمات الجديدة و القواميس الجديدية مثل قاموس عربي عربي و قاموس تركي عربي و عربي تركي و فارسي عربي و إنجليزي عربي و أندونوسي عربي و سوف نقوم بتحديثه كل ستة شهور مرة إن شاء الله
Blog

Serbest Çevirmen Olarak Güven İlişkisi Kurmanın Yolları


Teknoloji Çeviri Sektörüne Ne Getirdi?


Yeni Normaller: Çeviri Yapan Akıllı Maske


Web Sitesi Yerelleştirme için 5 İpucu


Koronavirüs, Salgınlar ve Tıbbi Çevirmenin Rolü


Paylaş
Elmawarid
Benzer Terimler
Günün Kelimesi
ElmaWarid