1.500.000 'DAN FAZLA KELİME İÇEREN TÜRKİYENİN EN KAPSAMLI SÖZLÜĞÜNE HOŞ GELDİNİZ. أَهْلاً و سَهْلاً بِكُمْ فِي مَوْقعِنَا المَوَارِد أَوَّلُ مُعْجَمٍ عَرَبِيٍّ تُرْكِيٍّ و تُرْكِيٍّ عَرَبِيٍّ حَيٍّ رَقَمِيٍّ عَالَمِيٍّ فَوْريٍّ عَصْرِيٍّ يَشمِلُ أَزْيَدَ مِنْ 1.500.000 كَلِمَة عَرَبِيَّةِ تُرْكِية و مُصْطَلَحَات و تَعَابِير شَتَّي
Mobil Uygulama
Çevirmenin Sesi Projesi

Çevirmenin Sesi Projesi


Biz çevirmenler, dillerin arasında dikiş dokuyan, kültürleri birbirine örmeye çalışan insanlarız. Hepimiz, farklı bölgelerde, birbirinden farklı hayatlar yaşayan insanların kurmak istedikleri iletişimi sağlamaya çalışıyoruz; hayatı paylaşmalarını sağlıyoruz. Çeviri sektörü, sizlerin de bildiği gibi çok yeni bir sektör. Fakat içinde bulunduğumuz sistemin hızına yetişebilmemiz için de bütün çevirmen ağlarını bir araya toplayıp, birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Şu anda dünya bulanık bir dönemden geçiyor, biz de bu süreç içinde sizlerin, hayatınızla olan iletişiminizi sağlamak amacıyla çeviri kulüplerimizin sesi olduk, sizlere bir yol haritası sunmaya çalıştık. Çeviri kulüplerimizi tanıtan, sizlere birer rehber olacağını düşündüğümüz yazı serimiz bugünden itibaren yayına alınmaya başlayacak.

1972′de Nice’te toplanan uluslararası çeviri kurultayında şair Guillevic şöyle diyordu: “Çeviri olmasaydı, İncil, dağınık ya da bir arada yasayan Yahudi topluluklarının malı olarak kalacaktı; Homeros ve Platon eski Grek uygarlığıyla birlikte yitip gidecekti; Marx, Freud ve Jung, Almanca konuşulan toprakların ötesine, geçemeyecekti; Fransızlar Shakespere’i, Ossian’ı, Goethe’yi okumasalardı, Fransız romantizmi başka bir görünüm içinde gelişecekti.” 

Biz, hepimiz feda edilmiş kahramanlarız, fakat bu sektörde tek başımıza değil birlikte olursak varız. Akıp giden yaşamın iletişimini sağlayan çevirmenlerin, kafa kafaya vermeye, birlikte yürütmeye, meslekleşmeye ihtiyacı var.
Hadi siz de bize katılın, kendi sesiniz; hepimizin, çevirmenlerin sesi olun.
Yarınımızı beraber şekillendirelim

Bilgilendirme
Sitemize yen kelimeler ve yeni diller Arapça Türkçe Türkçe Arapça, Arapça-Arapça Farsça Arapça,İngilizce,Arapça Endonezyaca Arapça dilleri eklenerek güncelleştirilmiştir إن موقعنا تم تحديثه بعد أن أضفنا إليه الكلمات الجديدة و القواميس الجديدية مثل قاموس عربي عربي و قاموس تركي عربي و عربي تركي و فارسي عربي و إنجليزي عربي و أندونوسي عربي و سوف نقوم بتحديثه كل ستة شهور مرة إن شاء الله
Blog

Çevirmenin Sesi Projesi: Trakya Üniversitesi Çeviri Topluluğu


Makineler Çevirmenlerin Yerini Alabilir Mi?


ÇeviriBlog Tarihçesi


ÇEVBİR Dünya Çeviri Gününü Kutluyor!


Çevirmenin Sesi Projesi


Paylaş
Elmawarid
Benzer Terimler
ElmaWarid